• Facebook
  • Google Plus
  • Email
  • Print

Jeseň je už definitívne tu. Dni sú kratšie, všetko vonku akosi stráca farbu a jas.

Niet divu, že keď zbadáme v obchode kyticu rezaných kvetov, len ťažko jej odoláme. Tiež sa vám stáva, že keď doma kvety vyberiete z obalu a dáte ich do vázy, zdá sa vám zrazu prázdna a vravíte si, že by ste si museli kúpiť aspoň 3 zväzky kvetov aby doma vo výsledku vyzerali pekne? Dnes máme pre vás tip ako aj z mála vyčariť bohatú kvetinovú dekoráciu!

Foto: littlegreennotebook.blogspot.sk

Foto: littlegreennotebook.blogspot.sk

Na dnešnú dekoráciu budeme potrebovať vhodnú vázu. Použiť môžeme napríklad túto priehľadnú Guľatú vázu, alebo vázu Tolo.

Guľatá váza_S011-16Tolo vázaDôležité je, aby váza bola skôr nižšia a guľatá, dekorácia tak krásne vynikne. Na aranžovanie použijeme rezané hrebíčky. Tie podstatne skrátime zhruba na dĺžku 18-20 cm v závislosti od výšky použitej vázy. Zo stoniek odstránime listy ponecháme len kvety. Zastrihnuté hrebíčky chytíme pevne do ruky a stonky môžeme spevniť na jednom mieste gumičkou, alebo zaviazať stužkou.

Nezabúdajte, že pri každej výmene vody vo váze, je potrebné zastrihnúť opätovne aj stonky hrebíčkov, aby kvety pili vodu a dlhšie vydržali čerstvé a svieže. Práve spevnenie stoniek gumičkou nám tento proces uľahčí. Teraz už len stačí vložiť pripravené kvety do vázy a máme hotovo. Aj s jedným zväzkom rezaných hrebíčkov sme vytvorili bohatú kvetinovú dekoráciu.

[Hodnotení:3    Priemer:3/5]

Napíšte komentár