• Facebook
  • Google Plus
  • Email
  • Print

Hoci sa jeseň zdá tmavá a studená, hrá ohnivými farbami a ak si vytvoríme prírodnú jesennú dekoráciu, určite náš domov svojimi farbami príjemne zahreje.

Dnes vám prinášame typ na jesennú dekoráciu dverí. Stačí, ak sa vyberieme vychádzku do prírody a nazbierame konáriky so šípkami, gaštany, žalude alebo šišky…

Veniec prútený_22023-30A môžeme sa pustiť do dekorovania. Ako základ dekorácie použijeme prútený veniec, ktorý je ofarbený do bielej farby. Vyniknú tak na ňom použité prírodné dekorácie. Hneď na začiatku si pripravíme látkovú stuhu v červenej farbe (ak chceme dodať výrazný prvok), v bielej farbe (ak chceme zachovať jemnosť). Vezmeme si teda stuhu, prevlečieme ju cez prútený veniec a uviažeme uzol. Konce necháme dostatočne dlhé 30-50 cm, aby sme veniec mohli upevniť na dvere. Pomocou taviacej pištole pripevníme gaštany, žalude a šípky na veniec. Šiškám môžeme pomocou farby v spreji dodať napríklad žiarivo zlatý nádych a dodať tak punc luxusu. Na celkové oživenie použijeme umelé kvety, napríklad záhradné ruže. Veniec nezdobíme po celom obvode – ale len pravú polovicu. Na ručičkových hodinách si to môžeme predstaviť ako čas 8 hod 10 min. Zdobíme teda časový úsek od 10. po 40. minútu. Výsledná dekorácia tak nebude preplnená, ale bude pôsobiť veľmi moderne.

Ull-vaza.jpgAk si nechceme veniec vešať na dvere, nenavliekame naň stuhu a môžeme ho použiť na dekorovanie stola, či komody. Ozdobený prútený veniec položte na stôl a do stredu vložte bielu vázu Ull. Do vázy dáme umelé záhradné ruže, ktoré sme použili aj na dekorovanie samotného prúteného venca. Výsledná dekorácia tak bude dokonale ladiť. A keďže použité záhradné ruže sú umelé, môže byť dekorácia umiestnená aj tam, kde nie je dostatok svetla.

Anjel v kabate

Do stredu venca môžete namiesto vázy postaviť vysokého anjela v kabáte, ktorý je vyrobený z umelej živice. V rukách drží srdce, ako symbol lásky vo vašom domove. Anjeli sú moderným a trendy prvkom pri vytváraní dizajnových dekorácií.

.

.

[Hodnotení:2    Priemer:3/5]

Napíšte komentár